Menu

CzechEnglishDeutschPolishItalianDutchFrenchSpanisch


+420 774 668 011
Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Vlčkova palírna z Lačnova

Ochutnejte netradičně netradiční destiláty ve staré pálenici

Pálenice vám nabízí nejen možnost okoštovat netradiční destiláty z nabídky společnosti RUDOLF JELÍNEK, které jen stěží můžete ochutnat někde jinde, ale i studovat Fakultu pálení a slivovicových věd Valašské královské univerzity a získat tak titul Doctoris Špiritus ŠpDR!

 

Studium probíhá pod dohledem zkušených profesorů fakulty a dozvíte se při něm i řadu zajímavostí o historii a technologii pálení na Valašsku. Ochutnat zde můžete kromě vynikající valašské slivovice například borůvkovici, jahodovici nebo i vzácnou oskeruši, která je některé roky tak nedostatková, že ten kdo si ji chce koupit, musí tak učinit v dražbě a každá kapka se vyvažuje tvrdou valašskou měnou Jurovalšárem! Vlčkova pálenica původem z Lačnova je umístěná v Dřevěném městečku Valašského muzea v přírodě v Rožnově pod Radhoštěm a je v provozu denně od 9 do 18 hodin.

Podrobné informace o umístění a historii pálenice naleznete také na stránkách VMP http://www.vmp.cz/cs/navstevnici-prohlidka-muzea/prohlidka-muzea/drevene-mestecko/objekty-dreveneho-mestecka/vlckova-palirna-z-lacnova.html.

Informace o studiu na Fakultě pálení a slivovicových věd naleznete také na stránkách Valašské královské univerzity http://valasska.zazitkovauniverzita.cz/clanek.php?item=4.

Již ani chvilku neváhejte a vypálené ovoce v naší pálenici ochutnejte!

VK

Více z této kategorie: Holubí pošta »
zpátky nahoru
   Rudolf Jelínek   Valaši

Spolufinancováno z rozpočtu Moravskoslezského kraje v rámci dotačního programu „Podpora turistických oblastí v Moravskoslezském kraji"

TOPlist

Dawson City (Yukon)– Edinburgh (Scotland) – Edwardstown (Australia) – Trojanovice, Prague (Czech Republic) – Jayapura (Yrian Jaya)– Linköping (Sweden) – Leh (India) – Roznov p. R. –Jimbaran (Indonesia) – Charleston (New Zealand) – Považská Bystrica (Slovakia) – Talkeetna (Alaska) – Vancouver (British Columbia)

25 let k vašim službám! – 25 years at your service!