Menu

CzechEnglishDeutschPolishItalianDutchFrenchSpanisch


+420 774 668 011
Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Pěchota Valašského království

Valašští královští pěšáci jsou připraveni bránit svoje louky, kopce aj kotáry. Zmobilizováni jsou i třínozí pěšáci a dokonce i ti, kteří chodí domů po čtyřech...

V této souvislosti chceme poukázat na statečnost valašských pěšáků v bitvě na Bílé Hoře, kde za ní u zdi letohrádku Hvězda zaplatili svými životy. Chceme zdůraznit, že tvrzení, že byli tak opilí, že nebyli schopni zmíněnou zeď přelézt a spasit se útěkem, je sprostá lež...

Naše bojová taktika je následující: Dyž tam budú – tož cúvněm a dyž ni – tož hrrr na ně!!! Tím zcela jistě zamezíme velkým a zbytečným ztrátám na obou stranách.

zpátky nahoru
   Rudolf Jelínek   Valaši

Spolufinancováno z rozpočtu Moravskoslezského kraje v rámci dotačního programu „Podpora turistických oblastí v Moravskoslezském kraji"

TOPlist

Dawson City (Yukon)– Edinburgh (Scotland) – Edwardstown (Australia) – Trojanovice, Prague (Czech Republic) – Jayapura (Yrian Jaya)– Linköping (Sweden) – Leh (India) – Roznov p. R. –Jimbaran (Indonesia) – Charleston (New Zealand) – Považská Bystrica (Slovakia) – Talkeetna (Alaska) – Vancouver (British Columbia)

25 let k vašim službám! – 25 years at your service!