Menu

CzechEnglishDeutschPolishItalianDutchFrenchSpanisch


+420 774 668 011
Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Řád Valašských rytířů

Řád Valašských rytířů se zatím nemůže pochlubit tak slavnou historií jako jiné rytířské řády, nicméně čím se určitě pochlubit může, jsou slavná jména těch, kteří se stali jeho členy. Řád Valašských rytířů byl založen v roce 2000 ve Frenštátě pod Radhoštěm, kdy byli zároveň jmenováni první členové řádu.

Rytíři jsou vybíráni a nominováni dvěma způsoby:

  1. Jsou to lidé, kteří se ve svém životě a ve svém oboru zasloužili o dobré jméno, slávu a rozvoj Valašska nebo pro Valašsko něco záslužného vykonali.
  2. Jsou to lidé, kteří ve svém životě dokázali, že jsou hodni titulu Valašského rytíře a které Valašské království, v souladu s podmínkami řádu, požádalo o přijetí čestného členství.

Poslání Řádu Valašských rytířů je výlučně dobročinné.

Seznam Rytířů Řádu Valašských rytířů a něco z historie se dozvíte zde.

 

zpátky nahoru
   Rudolf Jelínek   Valaši

Spolufinancováno z rozpočtu Moravskoslezského kraje v rámci dotačního programu „Podpora turistických oblastí v Moravskoslezském kraji"

TOPlist

Dawson City (Yukon)– Edinburgh (Scotland) – Edwardstown (Australia) – Trojanovice, Prague (Czech Republic) – Jayapura (Yrian Jaya)– Linköping (Sweden) – Leh (India) – Roznov p. R. –Jimbaran (Indonesia) – Charleston (New Zealand) – Považská Bystrica (Slovakia) – Talkeetna (Alaska) – Vancouver (British Columbia)

25 let k vašim službám! – 25 years at your service!