Menu

CzechEnglishDeutschPolishItalianDutchFrenchSpanisch


+420 774 668 011
Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Queenstown Republic a mnohem více - nabízíme nejlepší investiční možnosti do cestovního ruchu na Novém Zélandu

 

Vážení přátelé, investoři,

hledáte stabilní investiční prostředí a projekty s velkým rústovým potenciálem? Pojďte s námi investovat na Nový Zéland. Nový Zéland je nejen jedna z nejkrásnějších zemí světa – podívejte se třeba na krátké motivační video na Youtube 

Pro naše potřeby je to také šestá nejliberálnější ekonomika na světě. Pro novozélandskou ekonomiku je rozhodující oblast služeb, která zajišťuje 70 % tvorby HDP. Průmyslová výroba se podílí na tvorbě novozélandského HDP z 20 %, zemědělství 5,1 % a stavebnictví 4,0 %. V červnu 2013 se HDP meziročně zvýšilo o 2,7 %, hlavním motorem růstu byly služby, stavebnictví a cestovní ruch. Na konci roku 2013 byla míra nezaměstnanosti 6 % a míra inflace 1,6 %.

Zdroje:http://www.businessinfo.cz/cs/clanky/novy-zeland-ekonomicka-charakteristika-zeme-19130.html

Založení nové společnosti je na Novém Zélandu velmi jednoduché. Stačí se zapsat v registru firem a nahlásit se na daňovém úřadu. Všechny společnosti musí být zapsány v rejstříku firem (Register of Companies) a vybrat si název, pod kterým ještě žádná společnost nepodniká. Veškeré přihlášení probíhá online (www.companies.govt.nz). Následuje nahlášení na daňovém úřadu (Inland Revenue Department), kde dostává společnost následně přiděleno registrační číslo (IRD number). Jeden zápis stačí jak pro daň z příjmů právnických osob, tak daň z přidané hodnoty. Veškeré náklady spojené se zaregistrováním nové společnosti činí 200 dolarů. Veškeré tyto úkony lze uskutečnit přes internet během jediného dne. Na Novém Zélandu je fiskální rok používaný ve výkaznictví od 1. července do 30. června následujícího roku. Základní formy podnikání jsou: společnost s ručením omezeným (Ltd.), partnerství, podniky jednotlivce, trusty a joint ventures. Zahraniční společnosti mohou v zemi podnikat formou vlastní filiálky (v případě investice nad 10 mil NZD se vyžaduje ke zřízení filiálky souhlas Overseas Investment Commission) zapsané v podnikovém rejstříku, zahraniční společnosti musí předkládat výroční účetní zprávu dle zákonů na Novém Zélandu. Ekonomika Nového Zélandu je na vysoké úrovni, již více než deset let za sebou vykazuje jeden z nejvyšších hospodářských růstů z členských zemí OECD. Domácí vláda hospodaří pravidelně s přebytkem státního rozpočtu a fiskální disciplína je typická pro všechny politické strany. Míra nezaměstnanosti patří dlouhodobě mezi nejnižší na světě. Míra inflace v posledních osmi letech nepřekročila 2,7 %. V zemi jsou poměrně nízké úrokové míry, vysoké ceny nemovitostí. Domácí ekonomika patří k nejliberálnějším na světě.

Imigrační podmínky k podnikání na NZ jsou jedny z nejlepších na světě. Od března 2014 začíná platit nový druh víz tzv. Enterpreneur Work Visa, který nahradí Long term business visa, a má přilákat více podnikatelů na Nový Zéland. Podmínkou je investice 100 tis.NZD (cca 1 750 000 CZK). Podrobné informace v angličtině jsou k dispozici na

http://www.immigration.govt.nz/migrant/stream/invest/entrepreneur/entrepreneurworkvisa/

Je zřejmé, že v porovnání s Českou republikou je Nový Zéland úplně jiný ekonomický prostor, který je neporovnatelně otevřenější, roste a v současnosti je vzhledem k ekonomické situaci v ČR mnohem efektivnější investovat na NZ. Nicméně na naše ekonomické možnosti je rozjezd podnikání na NZ již příliš velkým soustem a proto hledáme partnery, investory, které by takový záměr zajímal a kteří by do toho šli s námi.

Těšíme se na Váš zájem!

Tomáš Harabiš

Pokračování článku

Zanechat komentář

Ujistěte se, že zadáte požadované informace, tam kde je vyznačeno (*). Kód HTML není povolen.

zpátky nahoru
   Rudolf Jelínek   Valaši

Spolufinancováno z rozpočtu Moravskoslezského kraje v rámci dotačního programu „Podpora turistických oblastí v Moravskoslezském kraji"

TOPlist

Dawson City (Yukon)– Edinburgh (Scotland) – Edwardstown (Australia) – Trojanovice, Prague (Czech Republic) – Jayapura (Yrian Jaya)– Linköping (Sweden) – Leh (India) – Roznov p. R. –Jimbaran (Indonesia) – Charleston (New Zealand) – Považská Bystrica (Slovakia) – Talkeetna (Alaska) – Vancouver (British Columbia)

25 let k vašim službám! – 25 years at your service!