Menu

CzechEnglishDeutschPolishItalianDutchFrenchSpanisch


+420 774 668 011
Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Výstava ke 130. výročí Pohorské jednoty Radhošť putuje po republice

Valašské královské grafické studio navrhlo a vyrobilo 8 mobilních panelů unikátní výstavy "Kdo postavil Libušín?" věnované 130. výročí nejstaršího turistického spolku u nás - Pohorské jednoty Radhošť. Grafická práce na této výstavě byla velice zajímavá - počínaje výběrem důležitých událostí z historie tohoto významného spolku a výběrem z desítek dobových fotografií a kreseb rozhodně nekonče.

Máme velikou radost, že se tato putovní výstava líbí a že jsme mohli alespoň malým dílem přispět k obnově nedávno vyhořelé chaty Libušín. Výstava "Kdo postavil Libušín?" byla poprvé k vidění při oslavách 7. výročí Uzamčení země Valašské na 100 roků u zvoničky Strážkyně Beskyd na Horečkách. V červnu si ji prohlédli naši zákonodárci v Poslanecké sněmovně Parlamentu České republiky. Nyní výstava putuje po beskydských městech a obcích. Na podzim budou výstavní panely k vidění na krajských úřadech Moravskoslezského a Zlínského kraje a na konci roku zavítá opět na parlamentní půdu tentokráte do Senátu. Součástí výstavy je mobilní pokladnička sbírky Valašského muzea v přírodě z Rožnova pod Radhoštěm, do které budou moci lidé přispívat na obnovu vyhořelé chaty Libušín na Pustevnách.

Kateřina Kučová

Související položky (podle značky)

Zanechat komentář

Ujistěte se, že zadáte požadované informace, tam kde je vyznačeno (*). Kód HTML není povolen.

zpátky nahoru
   Rudolf Jelínek   Valaši

Spolufinancováno z rozpočtu Moravskoslezského kraje v rámci dotačního programu „Podpora turistických oblastí v Moravskoslezském kraji"

TOPlist

Dawson City (Yukon)– Edinburgh (Scotland) – Edwardstown (Australia) – Trojanovice, Prague (Czech Republic) – Jayapura (Yrian Jaya)– Linköping (Sweden) – Leh (India) – Roznov p. R. –Jimbaran (Indonesia) – Charleston (New Zealand) – Považská Bystrica (Slovakia) – Talkeetna (Alaska) – Vancouver (British Columbia)

22 let k vašim službám! – 22 years at your service!