Menu

CzechEnglishDeutschPolishItalianDutchFrenchSpanisch


+420 774 668 011
Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

MINIBYKEKAP 2015

 

Areál Horečky ve Frenštátě pod Radhoštěm v neděli 14.června patřil všem sportuchtivým dětem. Sportovní klub Valašského království totiž pro ně připravil již 6.ročník cyklistického závodu MINIBYKEKAP. Tradičně bylo zázemím závodu okolí rest.Rekovice, ale kvůli jejich rozsáhlé rekonstrukci se veškeré dění přesunulo na přilehlou louku před Rekovicemi.


Od 8 hodiny ranní rodiče mohli registrovat své ratolesti do 4 druhů tratí, které byly rozděleny na celkem 9 věkových kategorií. Nechyběla trať pro odrážedla a plastové motorky, „malá" trať pro děti 3-7let, které již zvládají jízdu na kole, dále „střední" trať pro školáky 8-10let, a 3km okruh pro nejzdatnější juniory 11-15let. Před desátou hodinou se registace ukončila, a bylo vydáno 180 startovních čísel.
V 10:00 se na startovní čáru u Zvoničky Strážkyně Beskyd postavila první skupinka závodníků, a po přivítání lvíčkem Fittym mohli dětský ilustrátor Áda Dudek a Marian Žárský mohutně zvolat „START"!!! Bouřlivé povzbuzování rodičů dodávalo závodům tu pravou atmosféru a děti se s tratí velmi dobře popraly. Jako druzí na řadu přišli „junioři" ve věku 11-15let, pro které byla připravena 3km trať. Po rozjížděcím okruhu kolem rest.Rekovice se vydali vstříc zajímavé trati ve členitém terénu Horeček, a oblíbenou pasáží po Beskydských trailech. V této kategorii se navíc bojovalo o titul „Junior Mistr Valašského království", jehož vítěz se stane majitelem originálního valašského dresu. Tzv."malá" trať byla připravena pro děti od 3 do 7let a vyzkoušet si na ní mohli své dovednosti na kole v terénu i v rovných asfaltových pasážích. Tuto trať si vyzkoušeli také školáci 8-10let, ovšem byla jim prodloužena ještě o členitou pasáž na louce.
Čekání na slavnostní vyhlášení si děti zpříjemnily dováděním ve skákacím hradě, a také v přírodním dětském hřišti. Nečekaly ale dlouho, jelikož se vyhlášení uskutečnilo téměř hned po dojetí poslední kategorie. Za bouřlivých ovacích se na stupních vítězů postupně vystřídalo 80 dětí, které převzaly originální dřevěné medaile, věcné ceny a diplomy. Gratulací se ujal Áda Dudek se lvíčkem Fittym a Mirek Prašivka. Jak už bývá tradicí, na MINIBYKEKAPU dostávají ceny všechny zúčastněné děti, a letos jim opět byla na krk pověšena pamětní medaile a předány drobné ceny. Hřebem slavnostního vyhlášení bylo ovšem dekorování „Junior Mistrů Valašského království", kterými se letos stal Jakub Říman (SK Jiří team) a Klára Gajdečková (ELKA Ostrava). Oba oblékli originální dresy v designu Valašského kroje.
Organizátoři děkují všem rodičům a dětem, že přišli strávit příjemnou sportovní neděli na Horečky, a těší se na jejich účast při dalších akcích, které Sportovní klub Valašského království pořádá. Nejbližší akcí bude 6.ročník MTB závodu pro dospělé –BYKEKAP a běžecký závod „Cena SK Valašského království". Informace o MINIBYKEKAPu a ostatních závodech jsou na www.skvk.cz.
Poděkování patří také sponzorům a partnerům závodu, bez kterých by to nešlo, a to jsou: Město Frenštát p.R., obec Trojanovice, Continental Frenštát, Městské kulturní středisko, firma ASOMPO, MAXBIKE, SECTRON MOBIL, AGROCAR, AUTOCENTRUM LUKÁŠ, Cyklosport Prašivka, Autoservis Lichnovský, GLOBALSPORT Čupa, PVC Okna. Další díky patří panu Vaškovi Šobáňovi a Peťovi Strahalovi, fotografům Janu Novotnému, Davidovi Šrubařovi, Markovi Mohylovi. Nesmí chybět veliký dík dětskému ilustrátorovi Ádovi Dudkovi a také Marianu Žárskému!

Za sportovní klub Valašského království
Vlaďka Prašivková

foto: Jan Novotný

Pokračování článku

Zanechat komentář

Ujistěte se, že zadáte požadované informace, tam kde je vyznačeno (*). Kód HTML není povolen.

zpátky nahoru
   Rudolf Jelínek   Valaši

Spolufinancováno z rozpočtu Moravskoslezského kraje v rámci dotačního programu „Podpora turistických oblastí v Moravskoslezském kraji"

TOPlist

Dawson City (Yukon)– Edinburgh (Scotland) – Edwardstown (Australia) – Trojanovice, Prague (Czech Republic) – Jayapura (Yrian Jaya)– Linköping (Sweden) – Leh (India) – Roznov p. R. –Jimbaran (Indonesia) – Charleston (New Zealand) – Považská Bystrica (Slovakia) – Talkeetna (Alaska) – Vancouver (British Columbia)

25 let k vašim službám! – 25 years at your service!