Menu

CzechEnglishDeutschPolishItalianDutchFrenchSpanisch


+420 774 668 011
Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Ondřejnická patnáctka

 

Ani sychravé říjnové počasí neodradilo mě s moji přítelkyní od účasti na běžeckém závodě ze série Salomon trail running cup, Ondřejnická patnáctka, a s námi ani dalších asi 190 závodníků.

K překvapení většiny závodníků však tato „patnáctka“ neměřila 15, ale rovných 16,5 km. Startovalo se v lyžařském areálu Opálená u Čeladné prudkým výběhem po sjezdovce, snad aby se všichni ze startu pořádně zahřáli :-). Trasa vedla malebnou krajinou Ondřejníku a její profil byl, jak se často říká, opravdu výživný, běželo se i přes Skalku. Nechyběly prudké výběhy následovány mírnějšími pasážemi až po příkré a místy i nebezpečné seběhy, kde se závodníci museli vypořádat se spadenými stromy nebo kluzkými větvemi (i já jsem pocítil na vlastní kůži, jaké to je se na takovém klacíku sklouznout). Na trati byly dvě občerstvovací stanice, bohužel pro mě však pouze s iontovými nápoji, protože jsem po čase zjistil (jelikož jsem nikdy předtím takto dlouhý závod neběžel), že mi docházejí síly z hladu. Ale i přes tyto potíže jsme závod dokončili v čase 1:53 min, celkově s 148. místem v celkově a 78. místem v kategorii, umístění v závodu dvojic jsem nebyl schopen dohledat. Jako první muž v cíli byl Tomáš Lichý s časem 1:07:49 a první žena byla Kateřina Matrasová s časem 1:24:31. V cíli čekala na každého závodníka, který závod úspěšně dokončil, památeční medaile a nemohla chybět ani výtečná kyselica, nějaký ten nápoj a koláček jako bonus. Myslím, že se Ondřejnická patnáctka jako závod povedl a všem bych jej mohl pouze doporučit.
Tomáš Dlouhý

výsledky

foto

Pokračování článku

Zanechat komentář

Ujistěte se, že zadáte požadované informace, tam kde je vyznačeno (*). Kód HTML není povolen.

zpátky nahoru
   Rudolf Jelínek   Valaši

Spolufinancováno z rozpočtu Moravskoslezského kraje v rámci dotačního programu „Podpora turistických oblastí v Moravskoslezském kraji"

TOPlist

Dawson City (Yukon)– Edinburgh (Scotland) – Edwardstown (Australia) – Trojanovice, Prague (Czech Republic) – Jayapura (Yrian Jaya)– Linköping (Sweden) – Leh (India) – Roznov p. R. –Jimbaran (Indonesia) – Charleston (New Zealand) – Považská Bystrica (Slovakia) – Talkeetna (Alaska) – Vancouver (British Columbia)

25 let k vašim službám! – 25 years at your service!