Menu

CzechEnglishDeutschPolishItalianDutchFrenchSpanisch


+420 774 668 011
Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Tento způsob léta zdá se mi poněkud nešťastným

aneb jak politici začali dělat cestovní ruch.

Ovšem i z poněkud jiných důvodů, než z těch, kvůli kterým se zdá nešťastným Rudolfu Hrušinskému v poněkud zpustlých říčních lázních na břehu řeky Olše, ve slavné poetické komedii Jiřího Menzela. I když letošní špatné počasí v tom mém povzdechnutí také sehrává svou roli... Ale počasí neovlivníme a aspoň s jistotou víme, že zase bude lepší, protože o něm nerozhodují politici... A i když jim letos Valašské království zakázalo vstup, jejich politika a rozhodnutí začínají mít bohužel vliv i na naše aktivity a vaši dobrou náladu.

 

Hospodářství je již pátým rokem v krizi a cestovní ruch nevyjímaje... Všem klesají tržby a krachují nebo končí i zavedené podniky. A zdaleka již ne proto, že by něco jejich majitelé či provozovatelé dělali špatně, ale protože je politici doslova drancují zbytečně vysokými daněmi a regulují přebujelou byrokracií a zbytečnou legislativou. Otázkou bytí či nebytí se stala schopnost umět získat nějakou dotaci, která je často podmíněna politickou loajalitou k té či oné straně, která zrovna kormidluje tuto potápějící se loď.

A ti stejní politici a stejné politické strany, kteří nás svými rozhodnutími a politikou do těchto problému přivedli, nám stále vládnou a říkají, jak máme správně dělat svoji práci!
Protože jsem dlouho cestoval po zemích s vysokou mírou morální a společenské vyspělosti, kultury a pohostinnosti (Nový Zéland, Kanada, Aljaška, Indie, Francouzská Polynésie, Turecko, Slovinsko, Francie, Skotsko, Skandinávie atd.), s těžkým srdcem nesu opravdový úpadek těchto hodnot u nás. A mnohým z nás již ani nepřijde, že platíme zbytečně vysoké daně, které zbytečně zdražují úplně vše a mizí neznámo kam, byrokracie nás obtěžuje na každém kroku jen proto, aby úředníci měli co na práci, úřady si čím dál tím častěji nárokují práva, která nemají a omezují naše svobody a šikanují nás.

Stále kopeme za stejné hodnoty, stále kopeme za vás, ale přiznávám, že je to čím dál tím těžší! Podáváme trestní oznámení na přední české politiky, bojujeme za liberálnější cestovní ruch a sloužíme Vám. Využívejte našich služeb a pomozte nám tak v našem úsilí. Že to má smysl, poznáte, když se vydáte někam do zemí, kde nevládnou čeští politici nebo jejich vzory a budete se vracet s pocitem, že tak by to mělo fungovat i u nás...

Tož tak.
TH

Naposledy změněnočtvrtek, 18 červenec 2013 18:02

Zanechat komentář

Ujistěte se, že zadáte požadované informace, tam kde je vyznačeno (*). Kód HTML není povolen.

zpátky nahoru
   Rudolf Jelínek   Valaši

Spolufinancováno z rozpočtu Moravskoslezského kraje v rámci dotačního programu „Podpora turistických oblastí v Moravskoslezském kraji"

TOPlist

Dawson City (Yukon)– Edinburgh (Scotland) – Edwardstown (Australia) – Trojanovice, Prague (Czech Republic) – Jayapura (Yrian Jaya)– Linköping (Sweden) – Leh (India) – Roznov p. R. –Jimbaran (Indonesia) – Charleston (New Zealand) – Považská Bystrica (Slovakia) – Talkeetna (Alaska) – Vancouver (British Columbia)

25 let k vašim službám! – 25 years at your service!