Menu

CzechEnglishDeutschPolishItalianDutchFrenchSpanisch


+420 774 668 011
Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Frenštát v pohybu, výstava která zaujme

 

V úterý 10. února bylo ve frenštátském muzeu opravdu rušno. Od 17 hodin zde probíhala vernisáž unikátní výstavy Frenštát v pohybu. V prostoru velké výstavní síně instalovali pracovníci Městského kulturního střediska a muzea celkem 25 panelů, vitrín a stojících instalací, na kterých se prezentují téměř dvě desítky sportovních oddílů, klubů a organizací.

Prezentace jsou zaměřeny především na současnou bohatou sportovní činnost. Vernisáže se zúčastnila celá řada sportovních osobností, předsedů sportovních jednot a klubů i vedení města v čele se starostkou Zdeňkou Leščišinovou. V samém úvodu promluvil k přítomným také zástupce Českého olympijského výboru František Jež.

Frenštát pod Radhoštěm, je městem Jiřího Rašky, Karla Lopraise a celé řady dalších vynikajících sportovců. Jejich odkaz je i dnes ve městě stále živý. O tom svědčí široká sportovní základna sportovců, kteří působí v téměř třech desítkách oddílů. Velmi atraktivní a ucelený pohled na bohatou sportovní činnost nabízí právě otevřená výstava "Frenštát v pohybu". Město Frenštát pod Radhoštěm prostřednictvím svého kulturního střediska pořádá jednou ročně výstavu v reprezentativních prostorách frenštátského muzea. Letos se pracovníci frenštátské kultury rozhodli věnovat tento prostor sportovcům. Na vernisáži hned po úvodním hudebním vstupu žáků ZUŠ Frenštát pod Radhoštěm Marka Tragana a Anežky Vackové, odpověděli pořadatelé proč. Protože sport, kultura a cestovní ruch jedno jsou a co jiného je sport, než kultura těla. "Reakce ze strany sportovců na náš nápad uspořádat tuto, zatím nejkomplexnější výstavu, která mapuje současnou sportovní činnost v našem městě, byla úžasná. Naprostá většina oslovených sportovních organizací aktivně zareagovala a díky jejich vstřícnosti a zapojení jejich členů se podařilo vytvořit tuto velmi zajímavou a ucelenou a reprezentativní expozici," řekla organizátorka výstavy Zuzana Kalinová. Ve dvou sálech tak návštěvníci výstavy, která potrvá až do 22. března 2015, se budou moci seznámit se stručnou charakteristikou činnosti jednotlivých oddílů, k vidění jsou fotografie jak současné, tak historické, dresy, diplomy a nechybí ani medaile, poháry a další ocenění. "Už podle prvních reakcí je jasné, že tato výstava zaujme každého," dodala Kalinová.

Sportovní klub Valašského království se na výstavě také prezentuje, jak velkoformátovým panelem s fotografiemi a popisem činnosti, tak prezentací klubového dresu a pohárů.

 

 

 

 

foto: Jan Novotný

Marian Žárský
Městské kulturní středisko
Frenštát pod Radhoštěm
www.kulturafrenstat.cz

Pokračování článku

Zanechat komentář

Ujistěte se, že zadáte požadované informace, tam kde je vyznačeno (*). Kód HTML není povolen.

zpátky nahoru
   Rudolf Jelínek   Valaši

Spolufinancováno z rozpočtu Moravskoslezského kraje v rámci dotačního programu „Podpora turistických oblastí v Moravskoslezském kraji"

TOPlist

Dawson City (Yukon)– Edinburgh (Scotland) – Edwardstown (Australia) – Trojanovice, Prague (Czech Republic) – Jayapura (Yrian Jaya)– Linköping (Sweden) – Leh (India) – Roznov p. R. –Jimbaran (Indonesia) – Charleston (New Zealand) – Považská Bystrica (Slovakia) – Talkeetna (Alaska) – Vancouver (British Columbia)

25 let k vašim službám! – 25 years at your service!