Menu

CzechEnglishDeutschPolishItalianDutchFrenchSpanisch


+420 774 668 011
Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Horolezci na SPORTBÁLKU dobyli "Sněžnou horu"

 

V neděli 15.února se tělocvičnou Hotelové školy ve Frenštátě p.R. přehnala sněhová vánice. Konal se tu totiž maškarní SPORTBÁLEK, ve kterém známý ilustrátor dětských knížek Áda Dudek vedl horolezeckou expedici na vrchol "Sněžné hory".

Členy expedice byli zkušení horolezci Marek Novotný, Zbyněk Cypra, Silvestr Kocián a Jarek Maixner. Marian Žárský - jako horský reportér, přinášel živé rozhovory přímo ze skalního útesu: "Na vrcholu hory se údajně ukrývá Yeti!". Posledních 400 výškových metrů bylo pro ně ale natolik vysilujících, že poprosili děti, aby jim pomohly. Každých zbývajících 100 metrů představovalo pro děti splnění jedné soutěže, které byly jak jinak než horolezecké. Děti balily krosnu horolezeckou výbavou, házely sněhovými koulemi, ve spacáku prolézaly stanem, a dokonce se brodily přes sněhovou lavinu. Všechny úspěšně zvládly tyto soutěže, a spolu s horolezci slavnostně dobyli vrchol Sněžné hory. V ní se skutečně Yeti ukrýval, a ukázal se v celé své chlupaté kráse! Pochválil děti za jejich odvahu a horolezce za obrovské nasazení a se všemi se radostně vítal. Děti se Yetimu předvedly ve svých maskách, a on měl těžkou hlavu s výběrem těch nejlepších. Nakonec rozhodl, že si medaili zaslouží úplně všechny. Společně to oslavili tancováním. Po celou dobu karnevalu mohly děti navštívit malířský koutek, kde pod vedením Ády Dudka malovaly obří mapu a spoustu obrázků. Hřebem celého programu byla finálová soutěž, do které se děti mohly probojovat podle výsledků z předchozích soutěží. A tak se na start průběžně postavilo 32 dětí, rozdělených podle kategorií. Za bouřlivého fandění rodičů a diváků děti s plným nasazením a za pomoci horolezeckých osobností vybojovaly umístění na stupních vítězů. Odměnou jim bylo slavnostní vyhlášení, kde převzaly originální medaile, diplomy a hodnotné ceny. Yeti a horolezci dělaly dětem společnost i u této události. Na závěr se všechny děti s nimi vyfotily a rozloučily se společným tancem. Podle slov jednoho ze členů horolezecké expedice - Marka Novotného, byla expedice velmi náročná, ale díky zkušenému vůdci,týmové práci a pomoci dětí, se podařilo dobýt Sněžnou horu. "Nevím ovšem, co bych dělal, kdybych Yetiho opravdu potkal někde v Himalájích..." dodal.

Letošní SPORTBÁLEK se konal v tělocvičně Hotelové školy.

Celý program pro děti připravil tým Sportovního klubu Valašského království, ve spolupráci s Městským kulturním střediskem, a za vydatné pomoci dětského ilustrátora Ády Dudka.

Za podporu děkujeme Městskému kulturnímu středisku, Hotelové škole, Autocentru Lukáš, Radniční restauraci, firmě Global sport, Autoservisu Lichnovský, firmě MPAC, TIC Frenštát, Cyklosportu Prašivka, stavebninám Tofel a dalším.
Veliký dík také patří CDU SPORT Gekon, lezeckému oddílu za lezeckou stěnu.
Děkujeme také mediálním partnerům: TV Beskyd, DENÍKu a Radiu Čas. Nesmí chybět také poděkování fotografům: Janu Novotnému a Davidovi Šrubařovi.

 

Vlaďka Prašivková

Pokračování článku

Zanechat komentář

Ujistěte se, že zadáte požadované informace, tam kde je vyznačeno (*). Kód HTML není povolen.

zpátky nahoru
   Rudolf Jelínek   Valaši

Spolufinancováno z rozpočtu Moravskoslezského kraje v rámci dotačního programu „Podpora turistických oblastí v Moravskoslezském kraji"

TOPlist

Dawson City (Yukon)– Edinburgh (Scotland) – Edwardstown (Australia) – Trojanovice, Prague (Czech Republic) – Jayapura (Yrian Jaya)– Linköping (Sweden) – Leh (India) – Roznov p. R. –Jimbaran (Indonesia) – Charleston (New Zealand) – Považská Bystrica (Slovakia) – Talkeetna (Alaska) – Vancouver (British Columbia)

25 let k vašim službám! – 25 years at your service!