Menu

CzechEnglishDeutschPolishItalianDutchFrenchSpanisch


+420 774 668 011
Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Kterak Tomáš Moniku zdrapil a huběnku jí vťapil

 

Rok se s rokem sešel a pod Lysou horou nastalo tradiční pozdvižení. 23. – 25. ledna se uskutečnil čtvrtý ročník horského maratonu Lysá hora 24 hodin.


Na toto klání se sjelo více než devět set účastníků nejen z České republiky, ale i ze zahraničí. A v tomto chumlu sportovců bylo možné zahlédnout i dresy, které zdobí valach, co sedí na pňu a v ruce drží trnkové kapky. V kategorii smíšených dvojic reprezentovali Sportovní klub Valašského království Monika a Tomáš Martinákovi. Vlastně, tento pár tam ani nemůže chybět. Skoro se mi chce napsat, že Lysohorská dvacetčtverka má pro Tomáše a Moniku osudový rozměr.
V sobotu, krátce po jedenácté hodině dopolední se v centru Ostravice rozezvučely startovní sirény a stovky sportovců se vydaly vstříc velkému dobrodružství. Závod rozbíhal Tomáš a jako zkušený a zdatný horský běžec se pohyboval v popředí. Na zdolání vrcholu mu stačilo necelých 57 minut a za dalších 25 minut a pár sekund si odpípl prví kolo u hotelu Sepetná. Poté převzala štafetu Monika a stejně odhodlaně a bez bázně vyrazila do prvního kola. A jako správná dvojka se pravidelně střídali a vzájemně podporovali k dosažení co nejlepšího výsledku. Nasazené vysoké tempo udržovali během celého závodu.
V sobotu, kolem půl jedenácté se v cílovém prostoru objevilo několik fanoušků netrpělivě vyhlížejících finišwomanku Moniku. Na dotaz z davu, zda stihne doběhnout do vypnutí časomíry Tomáš s naprostým klidem odvětil, že samozřejmě. A také se stalo. Deset minut před limitem ze zatáčky vyběhl úsměv široký jako reklamní brána Nutrendu, přivalila se tlaková vlna energie, něco jako Beskydské tsunami a do cíle vběhla Monika. Chvilka kouzlení s čipem na čtečce a konečně se ozvalo kýžené pípnutí. V tu chvíli Tomáš Moniku zdrapil a huběnku jí vťapil tak, že i červené světlo na vysílači zablikalo.
A na světelné tabuli bylo možné přečíst:
749 Cérenka a ogárek SK Valašského království – 13 kol – 10:50:30
Tento výkon zajistil Monice a Tomášovi 4. místo v konkurenci jednadvaceti dvojic.
A k tomu již není více co dodat...jen smeknout klobouk...

L.G.

Pokračování článku

Zanechat komentář

Ujistěte se, že zadáte požadované informace, tam kde je vyznačeno (*). Kód HTML není povolen.

zpátky nahoru
   Rudolf Jelínek   Valaši

Spolufinancováno z rozpočtu Moravskoslezského kraje v rámci dotačního programu „Podpora turistických oblastí v Moravskoslezském kraji"

TOPlist

Dawson City (Yukon)– Edinburgh (Scotland) – Edwardstown (Australia) – Trojanovice, Prague (Czech Republic) – Jayapura (Yrian Jaya)– Linköping (Sweden) – Leh (India) – Roznov p. R. –Jimbaran (Indonesia) – Charleston (New Zealand) – Považská Bystrica (Slovakia) – Talkeetna (Alaska) – Vancouver (British Columbia)

25 let k vašim službám! – 25 years at your service!