Menu

CzechEnglishDeutschPolishItalianDutchFrenchSpanisch


+420 774 668 011
Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Rozhovor s loňskou "Junior Mistryní Valašského království"

 

Na loňském MINIBYKEKAPU se poprvé rozdaly tituly "Junior mistr/mistryně Valašského království". Na trati se utkalo 16 dětí ve věku 11-15let. A nejlépe se zadařilo Maxovi Haškovi (SK Bagbike) a Justýně Holáškové (SKI Kopřivnice). Dostalo se jim náležitého ocenění na stupních vítězů a převzali originální Valašské mistrovské dresy.

Justýnu jsme oslovili, a položili jí pár otázek:

Jaký je tvůj vztah ke kolu a cyklistice? Jak často jezdíš na kole? Můj vztah k cyklistice je velmi kladný. Své první kolo jsem dostala ve 3 letech a závodně jsem začala jezdit až v 7 letech. Ale na svůj první vyhraný závod jsem si ještě dlouhou dobu musela počkat, protože to se mi podařilo až když mi bylo 11 let.

Patříš do nějakého sport.oddílu (klubu), jak vypadá tvůj trénink? Od 1. třídy jsem členkou sportovního oddílu SKI KLUB Kopřivnice. Přes zimní měsíce lyžujeme a přes jarní a letní měsíce děláme cyklistiku. Tréninky máme pravidelně 3x týdně. Když je škaredě tak jsme v tělocvičně kde trénujeme atletiku, posilovací cviky a míčové hry. A když je hezky tak jezdíme na kole v terénech v lese, na pump trackových překážkách anebo jezdíme delší tak 20 km trasy.

Jak se ti líbil MINIBYKEKAP, a co pro tebe znamená titul "Junior mistr Valašského království"?  Minibykekap byl super. Trať byla středně těžká, takže mně to bavilo. Když jsem vyhrála první místo a Titul "Junior mistr Valašského království " bylo to super a byla jsem moc šťastná a přála bych to zažít i ostatním. Mistrovský dres mám stále schovaný a nosím ho jak na tréninky tak na výjimečné vyjížďky.

Co se ti na cyklistice líbí? Na cyklistice se mi líbí, že se dá dělat kdekoliv a kdykoliv. Stačí mít jen kolo a helmu. Můžu si s kolem hrát, zkoušet různé triky a zkoušet co to všechno umí. Ostatním bych doporučila, aby to určitě sami vyzkoušeli. Je prostě lepší sednout na kolo a zažít si to na vlastní kůži, ten pocit se nedá předat.

Justýně gratulujeme ke skvělému úspěchu na MINIBYKEKAPU, a také k ostatním jejím sportovním úspěchům. Budeme se těšit na její, ale i VAŠI účast na letošním ročníku MINIBYKEKAP 2015....tuto neděli 14.června!!!

Pokračování článku

Zanechat komentář

Ujistěte se, že zadáte požadované informace, tam kde je vyznačeno (*). Kód HTML není povolen.

zpátky nahoru
   Rudolf Jelínek   Valaši

Spolufinancováno z rozpočtu Moravskoslezského kraje v rámci dotačního programu „Podpora turistických oblastí v Moravskoslezském kraji"

TOPlist

Dawson City (Yukon)– Edinburgh (Scotland) – Edwardstown (Australia) – Trojanovice, Prague (Czech Republic) – Jayapura (Yrian Jaya)– Linköping (Sweden) – Leh (India) – Roznov p. R. –Jimbaran (Indonesia) – Charleston (New Zealand) – Považská Bystrica (Slovakia) – Talkeetna (Alaska) – Vancouver (British Columbia)

25 let k vašim službám! – 25 years at your service!