Menu

CzechEnglishDeutschPolishItalianDutchFrenchSpanisch


+420 774 668 011
Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Valašská expedice - TATRY 2016

 

Letošní Valašská expedice zavítala opět za Slovenské hranice, a pojali jsme ji „horsky“....cílem byly totiž Vysoké Tatry.

Zvolili jsme termín 26-28.září. Pendolino nás pohodlně dovezlo do Popradu a Tatranská električka až do cílové stanice – Tatranská Lomnica. Po ubytování a doplnění energií se naplánovala túra pro následující den. Ráno se počasí netvářilo moc přátelsky, ale společně jsme vyrazili vstříc horám. V plánu bylo Skalnaté pleso. Jelikož byla naše skupina velmi rozmanitá....od mistra Republiky v horském maratonu-Cipise, až po 3-letou Viktorku, byly způsoby zdolání převýšení také rozdílné :-) Někteří vyběhli kopec jako kamzíci, a někteří se svezli dokonce lanovkou...Ale v horské chatě na Skalnatém plesu jsme se zase sešli. Společnost nám dělali dva herci, kteří tam čekali na natáčení filmu: Miroslav Etzler a Vica Kerekes. Padlo pár všetečných otázek :-), nesměly chybět fotky s Vicou a ochutnávka valašských dobrot z našich batohů. Vysmátí od ucha k uchu jsme pokračovali v denním plánu...někteří nedočkavci odběhli na nedaleké vrcholky v okolí Lomnického štítu, a my jsme zvolili trasu k Zemkovského chatě. Milým překvapením bylo, že se počasí vybralo, a okolní štíty ozářilo podzimní slunce. U horské chaty jsme doplnili tekutiny a následoval sestup podél vodopádů do údolí. Den jsme společně zakončili večeří a poté i fanděním Saganovi, když si jel pro titul mistra světa. :-)
Následující ráno se po snídani trhla skupinka nezdolných sporťáků, kteří měli v plánu cíl na Štrbském plese. My ostatní jsme zvolili přesun električkou a prohlídku Štrbského plesa v pohodovém stylu. Nádherné podzimní počasí nám nabídlo úžasné pohledy na stěny Lomnického štítu, Gerlachovského štítu a Soliska. Nechybělo kafíčko pod skokanskými můstky a pohodová procházka kolem jezera. Vlakem jsme dojeli zpět do Lomnice a už zbýval jen závěrečný oběd a čekání na zpáteční vlak. Sporťáci dorazili pár minut před odjezdem vlaku, a plní zážitků jsme společně naskočili do vagónu.
Tři dny v Tatrách se povedly, koukněte na fotky, a příští rok snad zase někam vyrazíme!!!

Vlaďka

Pokračování článku

Zanechat komentář

Ujistěte se, že zadáte požadované informace, tam kde je vyznačeno (*). Kód HTML není povolen.

zpátky nahoru
   Rudolf Jelínek   Valaši

Spolufinancováno z rozpočtu Moravskoslezského kraje v rámci dotačního programu „Podpora turistických oblastí v Moravskoslezském kraji"

TOPlist

Dawson City (Yukon)– Edinburgh (Scotland) – Edwardstown (Australia) – Trojanovice, Prague (Czech Republic) – Jayapura (Yrian Jaya)– Linköping (Sweden) – Leh (India) – Roznov p. R. –Jimbaran (Indonesia) – Charleston (New Zealand) – Považská Bystrica (Slovakia) – Talkeetna (Alaska) – Vancouver (British Columbia)

25 let k vašim službám! – 25 years at your service!