Menu

CzechEnglishDeutschPolishItalianDutchFrenchSpanisch


+420 774 668 011
Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Z domova

Olympionici a osobnosti nám pomáhají rozvíjet region

Jirka Raška, Dana Zátopková, Karel Engel, bratři Oldřich a Pavel Svojanovští a další čeští olympionici se v minulosti stali našimi Rytíři a i když někteří z nich již nejsou mezi námi, jejich odkaz pomáhá nám všem náš výjimečný region a jeho hodnoty rozvíjet, popularizovat  a chránit. I je oslovujeme s pomocí k našemu projektu na rok 2015 - Valašské království dětem -  podpora dětské regionální kultury a sportu. Chcete pomoci i vy? Neváhejte nás kontaktovat s vašimi dotazy či nabídkami. Těšíme se na spolupráci s vámi :-)  Tým Valašského království
Číst dál...

Vytvořte si své vlastní království, panství i republiku

Nevím, čím to je, jestli se v té České republice již lidem nelíbí, ale příbývá nám nejen zájemců o občanství, ale také těch, kteří si chtěji raděli založit úplně svůj vlatní "mikrostát" - panství, království, republiku a živit se z jeho příjmů. Těmto lidem a subjektům nově nabízíme nejen poradenství, ale vytvoření takového "mikrostátu" na klíč! Jsme připraveni vám zajistit vše od propagačních tiskovin, webových stránek, reprezentačních reklamních předmětů a suvenýrů až po komplexní přípravu grafického manuálu, marketingové strategie a vašich akcí a programů pro vaše návštěvníky, fandy a klienty. Pro podrobné informace a konzultace nás prosím neváhejte kontaktovat na…
Číst dál...

Valašské království rozšiřuje studium pivních věd

Vážení naší přátelé, zájemci o vzdělávání v oblasti pivních věd, máme pro vás dobrou zprávu :-). Rozhodli jsme se rozšířit vzdělanost našich občanů a vzniknou nová studijní místa naší Fakulty pivních věd. Naše dosud jediné studijní místo v Rožnovském pivovaru již nezvládá zájem našich studentů a proto jsme oslovili další malé pivovary, kde bude možné studium pivních věd absolvovat. O nových místech a studijních předmětech Vás budeme průběžně informovat na našich stránkách :-). Těšíme se na váš zájem :-) 
Číst dál...

Na cestovní ruch bez efektu 49 miliard…

Jsem si přečetl závěr, ke kterému dospěl Nejvyšší kontrolní úřad (NKÚ), když zkontroloval „podporu cestovního ruchu", kterou vynaložila Česká republika, potažmo také já, vy a naší evropští spoluobčané ze svých daní, v letech 2007 až 2013. A co na to Ministerstvo pro místní rozvoj?„Podle ministerstva za poklesem či stagnací turistiky ale stojí to, že podíl cestovního ruchu na hrubém domácím produktu má v poslední dekádě mírně klesající tendenci, což je dáno rychlejším růstem HDP... „ :-) A pak to tady nemá vypadat jako v kocourkově... Celý článek si přečtěte třeba na http://zpravy.aktualne.cz/ekonomika/stat-dal-na-cestovni-ruch-49-miliard-bez-uspechu-rika-nku/r~753b473a163b11e49849002590604f2e/
Číst dál...

Z druhé strany Radhoště

Termín od 31.08.2014 Čas od 13.00 Kde : Dřevěné městečko Rády Vás uvítají ozvěny frenštátského folklorního festivalu. Vystoupí Folklorní soubor Urpín z Banské Bystrice a rumunský folklorní soubor Romanesul Zadareni z okolí Aradu. Při této příležitosti si Vás dovolujeme pozvat k návštěvě Vlčkovy palírny z Lačnova, která se nachází přímo v Dřevěném městečku.
Číst dál...

Radegast den 2014

Přijeďte 13. září do Nošovic připít na 12. ročník Radegast dne Ryze Hořkou 12! Hrát budou: Tři sestry, David Koller, Čechomor, Mandrage, Vypsaná Fixa, Děda Mládek Illegal Band a další. Na místě se budou certifikovat všichni znalci piva Radegast, čekají Vás prohlídky pivovaru a praví chlapi změří síly v Radegast Adrenalin Parku.
Číst dál...

Hravá dědina

Rozloučení se s prázdninami v sobotu 23. srpna 2014 ve Valašském muzeu v přírodě s příležitostí: vytvořit si vlastní jednoduché hračky (např. hadrové panenky) spolu s dětským souborem (DFS Valašenka z Vidče), ale i samostatně si zahrát hry, jimiž se bavili naši prarodiče (slepá bába, tlučení hrnce, zlatá brána; skákání v pytli, cvrnkání kuliček, chození na chůdách aj.) zakoupit si výrobky od drobných prodejců (modrotiskové panenky, řezbářské výrobky,…) prohlédnout si dobové hračky (zakuřované a zvukové hračky, káče) (program od 9.00 do 17.00)
Číst dál...
Přihlásit se k odběru tohoto kanálu RSS
   Rudolf Jelínek   Valaši

Spolufinancováno z rozpočtu Moravskoslezského kraje v rámci dotačního programu „Podpora turistických oblastí v Moravskoslezském kraji"

TOPlist

Dawson City (Yukon)– Edinburgh (Scotland) – Edwardstown (Australia) – Trojanovice, Prague (Czech Republic) – Jayapura (Yrian Jaya)– Linköping (Sweden) – Leh (India) – Roznov p. R. –Jimbaran (Indonesia) – Charleston (New Zealand) – Považská Bystrica (Slovakia) – Talkeetna (Alaska) – Vancouver (British Columbia)

21 let k vašim službám! – 21 years at your service!