Menu

CzechEnglishDeutschPolishItalianDutchFrenchSpanisch


+420 774 668 011
Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Z domova

Udělejte někomu radost našim nástěnným kalendářem z Beskyd – Valašska

Naleznete v něm ty nejkrásnějších místa našich hor a dolin. Kalendáře si můžete objednat přes náš Královský jarmark na http://www.kralovskyjarmark.cz/eshop/kalendare nebo se pro ně zastavit k nám na Trúbu nebo v kanceláři ve Frenštátě p. R. nebo se ptejte v lepších obchodech a informačních centrech. Doporučená cena kalendářů je 155,00 Kč s DPH. Pokud byste měli zájem o více kusů nebo o váš potisk, či svůj vlastní kalendář, kontaktujte nás na emailu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..Těšíme se na váš zájem!Tým VK
Číst dál...

Prodlužuje se „Zažij to NEJ putování s Pasem Valašského království 2013“

Posouváme termín uzávěrky "Zažij to NEJ putování s Pasem VK" do konce roku 2013. Využijte této možnosti k získání piva na rok zdarma a dalších hodnotných cen. Bližší informace o pravidlech soutěže naleznete na http://www.valasske-kralovstvi.cz/z-domova/zacina-zazij-to-nej-putovani-s-pasem-vk-2013.Tým VK
Číst dál...

VK se chystá znovu vydat každoroční Valašský kalendář

Jinými slovy také CALENDARIUM VALACHIUM PERPETUM UNIVERSALIS se seznamem svátků, které světili naši dávní předkové, kromě mnoha jiných praktických přehledů pro hospodářství, dům i obchod. Kromě 365 valašských moudrostí a pranostik v každoročním kalendáři naleznete i předpovídání budoucích časů a věcí z hvězdnosti nebeské, o úrodách a rozličných stavech. Doufáme, ale, že člověk zdravého rozumu poživající, omylnost měnících se časů a případnosti povědomý nebude tomu věřiti, že prší-li toho neb onoho dne, svítí-li slunce na ten den nebo ne,že prý nedostatek chleba, vína míti budeme nebo všeho hojnosti očekávati máme. Jak celý Valašský kalendář každoroční vypadá se můžete podívat na http://www.kralovskyjarmark.cz/eshop/kalendare/679-valassky-kalendar-kazdorocni. Pokud…
Číst dál...

Marta Kubišová přijede na Valašsko poprvé

Rožnov pod Radhoštěm - Marta Kubišová s kapelou Karla Štolby, Trio Michala Pavlíčka, Gang Ala Basta a Mig 21 vystoupí v sobotu 10. srpna v amfiteátru Na Stráni v rámci festivalu Valašské folkrockování. Jako první divákům zazpívá Marta Kubišová. Na Valašku jsem ještě nebyla. Mnohokrát jsem ale hrála na Moravě, takže vím, že je zdejší publikum úžasné. Do Rožnova pod Radhoštěm se proto moc těším," prozradila Marta Kubišová.
Číst dál...

Tento způsob léta zdá se mi poněkud nešťastným

aneb jak politici začali dělat cestovní ruch. Ovšem i z poněkud jiných důvodů, než z těch, kvůli kterým se zdá nešťastným Rudolfu Hrušinskému v poněkud zpustlých říčních lázních na břehu řeky Olše, ve slavné poetické komedii Jiřího Menzela. I když letošní špatné počasí v tom mém povzdechnutí také sehrává svou roli... Ale počasí neovlivníme a aspoň s jistotou víme, že zase bude lepší, protože o něm nerozhodují politici... A i když jim letos Valašské království zakázalo vstup, jejich politika a rozhodnutí začínají mít bohužel vliv i na naše aktivity a vaši dobrou náladu.
Číst dál...

Začíná „Zažij to NEJ putování s Pasem Valašského království 2013“

aneb vyhrajte pivo RADEGAST na rok ZDARMA a emigrujte do Valašského království! Omlouváme se Vám za malé zpoždění s pravidly letošního putování, jehož začátek jsme avizovali na 1. července. O nic však nepřicházíte, protože i sezóna si letos dala na čas. Vyhrává každý a pravidla jsou letos velice jednoduchá… Posuďte sami:
Číst dál...
Přihlásit se k odběru tohoto kanálu RSS
   Rudolf Jelínek   Valaši

Spolufinancováno z rozpočtu Moravskoslezského kraje v rámci dotačního programu „Podpora turistických oblastí v Moravskoslezském kraji"

TOPlist

Dawson City (Yukon)– Edinburgh (Scotland) – Edwardstown (Australia) – Trojanovice, Prague (Czech Republic) – Jayapura (Yrian Jaya)– Linköping (Sweden) – Leh (India) – Roznov p. R. –Jimbaran (Indonesia) – Charleston (New Zealand) – Považská Bystrica (Slovakia) – Talkeetna (Alaska) – Vancouver (British Columbia)

21 let k vašim službám! – 21 years at your service!