Menu

CzechEnglishDeutschPolishItalianDutchFrenchSpanisch


+420 774 668 011
Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Ze světa

Prapor Valašského království zavlál na nejvyšší hoře Iráku

Mt. Halgurd (3728 m) je nejvyšším vrcholem Iráku, který se rozhodli pokořit valašští dobrodruzi pod vedením našeho velvyslance Silvestra Tkáče,  při své misi do iráckého Kurdistánu. Výstup byl završením úspěšných diplomatických jednání mezi oběma zeměmi  a Irák se zařadil mezi další země, kde mohou naši občané cestovat bez svého Valašského pasu. Na oplátku jsme Iráčanům slíbili dodávku "valašských zbraní", které by se měly stát součásti výzbroje jejich armády:
Číst dál...

Valašské království v Namibii a Jihoafrické republice

Podívejte se, jak dělal diplomacii na jihu Afriky náš nový velvyslanec Tomáš Loun se svým diplomatickým doprovodem :-). Díky nim si nás opět připomněli u Viktoriiných vodopádů, které kdysi objevil valašský cestovatel Viktor Gargulák s ogarem Livingstonem, na Mysu Dobré naděje, domorodci z kmene Himbu v Namibii a v údolí Dead Vlei v namibijské poušti.
Číst dál...

Valašské království vyhlašuje konkurz na Velvyslance Valašského království!

Vzhledem k vlastnímu nedostatku času a peněz dobývat veselostí a hravostí nová světová území a navazovat s nimi družné vztahy, rozhodli jsme se povolat do služeb Valašského království dobrovolné Vyslance a Velvyslance! Zahraniční vztahy VK vždy fungovaly na dobrovolné, neziskové a hlavně neformální bázi někdy i vůči velice formálním územím a institucím, které se však díky neformálnosti naší komunikační strategie staly neformálními… J A to je vlastně zároveň prostředek i cíl naší diplomacie – navazovat výrazné mezinárodní neformální vztahy (z těch formálních mají všeci občané již plné zuby a prázdné kapsy…).
Číst dál...

VK navazuje užší diplomatické vztahy s Marokem

I když v letošním roce naše zahraniční expanze spíše stagnuje a věnujeme se expanzi zahraničních emigrantů a návštěvníků do království, naši velvyslanci a vyslanci nikdy nespí, jak by se mohlo někdy někomu zdát! J Jedním z nich je náš dobyvatel (nejen dívčích srdcí… J) Silvestr Tkáč, který nedávno navázal oficiální diplomatické vztahy mezi Valašským královstvím a Marokem a na počest této historické události se svým vyjednávacím týmem vztyčil náš prapor na nejvyšší hoře Atlasu Toubkal (4167 m).
Číst dál...

V Ulanbatare bylo cholodno

5 dní z Moskvy do Ulanbaataru. 5 dní čtení, rozjímání a pití piva v jednom z nejslavnějších vlaků na světě. 5 dní ve vlaku, jehož průvodčí mluvili pouze čínsky. Takový byl začátek cesty do Mongolska. Expres Moskva - Peking vyrazil jednoho mrazivého moskevského večera. Topilo se uhlím a pilo pivo. Večery přicházely pořád dřív až najednou vysvitl lesk jezera Bajkal. Do Ulanbaataru zbýval den a se spolucestujícími jsme domluvili párty na šest hodin. Když mi na budíku zapípalo 18:00 vyrazil jsem s lahví vodky o pár vagónů dál. Dva Švédové leželi na posteli a překvapeně na mě hleděli. Jdu přece…
Číst dál...

Polští Rebelové navštívili Příbor

Ať si kdo chce co chce říká, něco je mezi nebem a zemí, vždyť jak jinak si vysvětlit fakt, že když zavítají polští návštěvníci v rámci svých spanilých „Rebel Beer Tours“ vyjížděk za poznáváním krásy naší krajiny a zkoumáním kulturní duše našeho národa, mezi jehož neoddiskutovatelné tradiční součásti patří také výroba a pití piva, natrefí při návštěvě příborského minipivovaru na tento bar. Nomen Omen a družba je zahájena. Tak na zdraví, přátelství a poznání :).
Číst dál...

Jak jsem mohl mít 5000 velbloudů aneb s blondýnkou v Maroku

Na tržnici v Laayoune, hlavním městě Marokem přivlastněné Západní Sahary, je večer rušno. Člověk tady může koupit olivy, čaje, ryby, nádobí, drahé látky i hašiš. Arabský supermarket, burza i kulturní středisko v jednom. Procpat se uličkami kupujících i prodávajících, jenž od sebe rozeznat není vždy jednoduché, a dostat se do klidnější části města je s batohy nelehký úkol. Když konečně po několikametrovém boji padneme na schůdky mešity, přijde takový starší chlapík.
Číst dál...
Přihlásit se k odběru tohoto kanálu RSS
   Rudolf Jelínek   Valaši

Spolufinancováno z rozpočtu Moravskoslezského kraje v rámci dotačního programu „Podpora turistických oblastí v Moravskoslezském kraji"

TOPlist

Dawson City (Yukon)– Edinburgh (Scotland) – Edwardstown (Australia) – Trojanovice, Prague (Czech Republic) – Jayapura (Yrian Jaya)– Linköping (Sweden) – Leh (India) – Roznov p. R. –Jimbaran (Indonesia) – Charleston (New Zealand) – Považská Bystrica (Slovakia) – Talkeetna (Alaska) – Vancouver (British Columbia)

22 let k vašim službám! – 22 years at your service!