Menu

CzechEnglishDeutschPolishItalianDutchFrenchSpanisch


+420 774 668 011
Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Ze světa

VK navazuje užší diplomatické vztahy s Marokem

I když v letošním roce naše zahraniční expanze spíše stagnuje a věnujeme se expanzi zahraničních emigrantů a návštěvníků do království, naši velvyslanci a vyslanci nikdy nespí, jak by se mohlo někdy někomu zdát! J Jedním z nich je náš dobyvatel (nejen dívčích srdcí… J) Silvestr Tkáč, který nedávno navázal oficiální diplomatické vztahy mezi Valašským královstvím a Marokem a na počest této historické události se svým vyjednávacím týmem vztyčil náš prapor na nejvyšší hoře Atlasu Toubkal (4167 m).
Číst dál...

V Ulanbatare bylo cholodno

5 dní z Moskvy do Ulanbaataru. 5 dní čtení, rozjímání a pití piva v jednom z nejslavnějších vlaků na světě. 5 dní ve vlaku, jehož průvodčí mluvili pouze čínsky. Takový byl začátek cesty do Mongolska. Expres Moskva - Peking vyrazil jednoho mrazivého moskevského večera. Topilo se uhlím a pilo pivo. Večery přicházely pořád dřív až najednou vysvitl lesk jezera Bajkal. Do Ulanbaataru zbýval den a se spolucestujícími jsme domluvili párty na šest hodin. Když mi na budíku zapípalo 18:00 vyrazil jsem s lahví vodky o pár vagónů dál. Dva Švédové leželi na posteli a překvapeně na mě hleděli. Jdu přece…
Číst dál...

Polští Rebelové navštívili Příbor

Ať si kdo chce co chce říká, něco je mezi nebem a zemí, vždyť jak jinak si vysvětlit fakt, že když zavítají polští návštěvníci v rámci svých spanilých „Rebel Beer Tours“ vyjížděk za poznáváním krásy naší krajiny a zkoumáním kulturní duše našeho národa, mezi jehož neoddiskutovatelné tradiční součásti patří také výroba a pití piva, natrefí při návštěvě příborského minipivovaru na tento bar. Nomen Omen a družba je zahájena. Tak na zdraví, přátelství a poznání :).
Číst dál...

Jak jsem mohl mít 5000 velbloudů aneb s blondýnkou v Maroku

Na tržnici v Laayoune, hlavním městě Marokem přivlastněné Západní Sahary, je večer rušno. Člověk tady může koupit olivy, čaje, ryby, nádobí, drahé látky i hašiš. Arabský supermarket, burza i kulturní středisko v jednom. Procpat se uličkami kupujících i prodávajících, jenž od sebe rozeznat není vždy jednoduché, a dostat se do klidnější části města je s batohy nelehký úkol. Když konečně po několikametrovém boji padneme na schůdky mešity, přijde takový starší chlapík.
Číst dál...
Přihlásit se k odběru tohoto kanálu RSS
   Rudolf Jelínek   Valaši

Spolufinancováno z rozpočtu Moravskoslezského kraje v rámci dotačního programu „Podpora turistických oblastí v Moravskoslezském kraji"

TOPlist

Dawson City (Yukon)– Edinburgh (Scotland) – Edwardstown (Australia) – Trojanovice, Prague (Czech Republic) – Jayapura (Yrian Jaya)– Linköping (Sweden) – Leh (India) – Roznov p. R. –Jimbaran (Indonesia) – Charleston (New Zealand) – Považská Bystrica (Slovakia) – Talkeetna (Alaska) – Vancouver (British Columbia)

21 let k vašim službám! – 21 years at your service!